Shi take hlavičky 30g Zpět na přehled produktů

Shi take hlavičky 30g

Je pro nás exotická houba a pro svou lahodnou chuť a silné aroma nazývána
"perlou mezi houbami". Shiitake ("houba z dubu") je v orientu vysoce oceňovaná houba pro její vynikající chuť a skvělé léčivé a preventivní účinky.

Kód: 443829
Cena bez DPH: 39,13 Kč
Cena včetně DPH: 45,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Je velmi vhodná při redukčních, makrobiotických a vegetariánských dietách. Má nízkou energetickou hodnotu (netloustne se po ni!) a přitom nasytí. Upravovat můžete např. dušením, smažením,
grilováním, zapékáním. Dá se upravovat na všechny způsoby. V kuchyni použijte třeba jako náhražku masa, dochucení masitých pokrmů, polévky, omáčky, skvělou chuť dodá v omáčce ke špagetám, těstovinám, v omeletách, zapečené s brokolicí či jinou zeleninou a do salátů.
Je pěstována převážně v Asii a je velmi chutná - dokonce chutnější a aromatičtější než naše hříbky a jiné bílé houby. Je vysoce dietní, ale na rozdíl od běžných hub obsahuje velké množství proteinů, vitamínů B12 a obohac. iontů a minerálů. Přirozenou cestou zvyšuje odolnost imunitního systému a má protivirové účinky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje krevní tlak. Výzkumné týmy zjistily, že syrová shiitake užívaná v pravidelných denních dávkách po sobu jednoho týdne sníží krevní serum cholesterol o 12%. V koncentrované podobě se užívá k léčbě rakoviny, AIDS, cukrovky, dýchacích potíží ad.