Sezam semínko 50g Zpět na přehled produktů

Sezam semínko 50g

V kuchyni se používá celá nebo i drcená semena na sladké i slané pečivo, musli a křupavých tyčinek, koláčů a sušenek.

Kód: 585319
Cena bez DPH: 15,18 Kč
Cena včetně DPH: 17,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

V asijské a orientální kuchyni se z něj připravuje sladký dezert (chalva), v křupavé sezamové krustě se pečou ryby, maso nebo se přidává do marinád. Opraženými semínky se sypou okurkové i majonézové saláty, obložené chlebíčky. Má ořechovou lehce nasládlou chuť. Používá se v různých kořenících směsích.

Obsahuje až 57 % velmi kvalitního a lidskému zdraví prospěšného oleje. Obsahuje takéznačné množství bílkovin (21 %), sacharidů (14 %), velké množství minerálních látek (fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo, mangan a další látky).
Z vitamínů obsahuje hlavně provitamín A, vitamíny B1, B2, B3 a E.
Sezam působí mírně detoxikačně a projímavě, léčí zácpu, prokrvuje končetiny, posiluje činnost jater a ledvin, podporuje menstruaci. Působí proti vypadávání vlasů a mírní bolest hlavy. Sezamový olej snižuje obsah cholesterolu v krvi a také se používá jako masážní a relaxační olej. Pravděpodobně pochází z Afriky a patří mezi nejznámější kulturní rostliny na světě. Semena jsou posázená na semenných tobolkách, ty se pomalu otevírají a semena vypadávají ven, odtud zřejmě pochází rčení "Sezame, otevři se".